Про компанію Sampo Rosenlew

Завод "Sampo Rosenlew" (Сампо Розенлев) починає свою історію  з 1853 року. Перша назва заводу - "W. Rosenlew&Co". Розташований він у невеликому фінському містечку Пори на східному березі Ботнічної затоки Балтійського моря. Ця частина суші раніше відносилася до Російської Імперії.


  З початку ХХ століття завод робить сільськогосподарські знаряддя для фермерів: плуги, борони, пізніше - стаціонарні молотарки. А с 1957 року в серію пішли перші зернозбиральні самохідні комбайни. Усього заводом випущено більше 40000 комбайнів. Абсолютна більшість із них працює й сьогодні!

  До 1991 року завод входив до складу концерну " Раума-Репола". Саме цього року він був викуплений його нинішнім директором і власником Тімо Пріхті й названа " Сампо-Розенлев".
  З моменту приходу Тимо Прихти почався найбільш динамічний етап розвитку заводу, що вивів його на верхню сходинку світових лідерів по виробництву комбайнів. Але ще задовго до цієї події на фінський завод звернули увагу фахівці Радянського Союзу. Спершу в нас з'явилися "Сампо-25", а потім, чи жарт сказати, - 4000 комбайнів серій "500" і "130"! Вони були поставлені на селекційні станції СРСР. В Україні виявилося 600 комбайнів. Всі вони показали себе дуже добре, багато хто працюють навіть донині. Наприклад, комбайн "Сампо-25", прописаний у Канівському районі Київської області от уже 34-й сезон трудиться на українських полях.